Legoprojekt

"Ve dnech 8.-11.4.2014 jsme spolu stavěli městečko ze stavebnice LEGO. Fotky z této akce naleznete ZDE:…“

    V roce 2013 jsme se poprvé zapojili do celocírkevního projektu Legoprojekt, který je určen dětem i jejich rodičům.

    V sále modlitebny na Urbinské v Českém Krumlově mohly několik dní v týdnu v odpoledních hodinách přicházet děti z okolí i se svými rodiči a kamarády, aby společně vybudovaly vlastní městečko z kostek Lega. K dispozici byly kompletní Lego sety, jak např. policejní stanice, nádraží s vlaky, benzínová pumpa, hasičská stanice apod., a dále desetitisíce volných kostek Lega, ze kterých mohl každý stavět podle své vlastní fantazie. Vznikl tak přístav s majákem, škola, hrady a zámky, mosty, letiště s množstvím letadel a vrtulníků, nebo desítky aut a domů, které děti s radostí každý den přidávaly.

    Dětem byli k dispozici pomocníci, kteří mohli pomoci se stavěním, a dohlíželi na klidný průběh všech prací. Během odpoledne děti čekala malá svačinka a krátké promítání biblického příběhu hraného „herci“ z Lega. Všichni jsme si užili krásný společný čas a vytvořené město bylo překrásné, jak mohli rodiče a hosté při závěrečném setkání sami posoudit.

    Další Legoprojekt v Českém Krumlově budeme pořádat ve dnech 8. – 11. 4. 2014, denně od 15 do 18 hodin. Vstup a účast na stavění je zdarma, kapacita každého dne je omezená na 12-16 najednou stavějících dětí.